Wyprzedaż! FIBER STAR A60 Zobacz większe

FIBER STAR A60

SL1400

83,50 zł brutto

-50%

167,00 zł brutto

Ten produkt nie występuje już w magazynie

FIBER STAR

Substancje składowe pomagają:

• oczyścić układ pokarmowy i przyspieszyć perystaltykę

• regenerować układ pokarmowy

• obniżyć poziom cukru, lipoprotein i cholesterolu we krwi

• w procesie trawienia

• tworzyć warunki dla zdrowej mikroflory w układzie trawiennym

 

Oczyszczona i rafinowana żywność zawiera mało błonnika lub nie zawiera go wcale. W procesie przemysłowej obróbki żywności usunięto błonnik, bo „po co zjadać coś, czego nie trawimy i nie przyswajamy”. Tak powstała biała mąka, biały cukier, sól i ryż. Żywność stała się bardziej kaloryczna, wydajna i łatwiej strawna.

Wkrótce okazało się, że żywność pozbawiona błonnika jest przyczyną zaparć, nadwagi, hemoroidów, polipów jelit, miażdżycy i wielu innych schorzeń. Włóknik pokarmowy został doceniony i uznany za ważny, tak samo jak składniki pokarmowe naszego jedzenia. Naukowcy i producenci żywności zachęcają nas do jego spożywania, a produkty przetworzone nazywają brutalnie truciznami.

Błonnik bywa często i niesłusznie utożsamiany z celulozą, gdy tymczasem celuloza to najczęstsza (ale nie jedyna) jego odmiana występująca w ziaach i zbożach jako tzw. błonnik nierozpuszczalny. Celuloza chroni organizm przed zaparciami, broni przed nowotworami, ogranicza przyrost wagi i reguluje poziom cukru w organizmie. Łączy się z wodą, ale się w niej nie rozpuszcza. Przechodzi przez jelita mechanicznie, jak „jelitowa szczotka”, wymiata toksyny, zalegające resztki pokarmowe, ogranicza też wchłanianie cholesterolu z pożywienia.

Dużo celulozy zawierają pochodzące z ziaren otręby. Mogą one jednak powodować podrażnienia niezwykle delikatnych ścianek jelita, a przy słabej perystaltyce jelit mogą w nich „utknąć na dobre”. Owoce i warzywa a także mąka owsiana, nasiona roślin są źródłem błonnika rozpuszczalnego. Ten błonnik pod wpływem wody wielokrotnie zwiększa swoją objętość.

Ułatwia formowanie stolca zarówno w biegunkach jak również w zaparciach, obniża poziom cholesterolu we krwi i zapobiega powstawaniu kamicy pęcherzyka żółciowego.

Nasiona babki płesznika, siemienia lnianego, które zawierają rozpuszczalny błonnik, w obecności wody uwalniają też śluz i tworzą żel ułatwiający przesuwanie treści pokarmowej w jelitach. Delikatnie otula on tworzący się stolec, zapobiega otarciom wrażliwych i chorych ścian jelit oraz ułatwia wypróżnianie. Siemię lniane zawiera dodatkowo roślinne hormonylignany, którym przypisuje się działanie prozdrowotne w profilaktyce schorzeń nowotworowych jelita grubego i sutka.

Wśród owoców i warzyw wielkie zainteresowanie wzbudzają fruktany, czyli krótko- i długotrwałe polisacharydy.

Zbudowane są z cząstek fruktozy a znajdują się w bulwach słonecznika, cykorii i karczochu. Te właśnie rośliny przemysł farmaceutyczny wykorzystuje jako surowiec do produkcji „prebiotyków”. Badania naukowe dowodzą, że fruktooligosacharydy (inulina) skutecznie modyfikują florę jelitową i zwiększają populację bakterii Lactobacillus, tworzących odpoość kolonizacyjną jelit.

Wszystkie wymienione rodzaje błonnika pozbawione są wartości energetycznych, więc nie tuczą, ale dają uczucie sytości i ograniczają ilość spożywanego jedzenia. Zmuszają nas też do żucia, pobudzają wydzielanie śliny i soków trawiennych.

Wartości prozdrowotnego działania błonnika powinny być uwzględniane przez diabetyków przy układaniu menu dla ludzi z zaburzeniami trawienia, skłonnością do tycia i schorzeń związanych z przemianą cukrów i tłuszczy. Dieta bogata w owoce (sezonowe) i warzywa jest dietą niskokaloryczną, bezcholesterolową i zawiera mało sodu. Stąd też zaleca się, by przynajmniej 5x dziennie były one obecne w naszych posiłkach.

 

FIBER STAR to roślinny preparat błonnikowy, którego substancje składowe posiadają znakomitewłaściwości wiążące. Zawiera znane rośliny, które wspierają zdrowe trawienie i funkcje jelit. Jest wsparciem w przypadku dolegliwości żył splotu odbytniczego (hemoroidów), zapobiegając chronicznym zaparciom.

Produkt FIBER STAR jest skutecznym suplementem stosowanym w programach odchudzających.

Stosowanie: 6 tabletek dziennie, 2 tabletki rano oraz 4 tabletki wieczorem, popijając min. 0,5 l płynu

Skład (1 tabletka): fosforan diwapniowy (substancja przeciwzbrylająca) len (Linum usitatissimum, nasiona) 250 mg, babka płesznika (Plantago psyllium, nasiona)100 mg, suszona śliwka (Prunus domestica, owoc) 50 mg, sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana (stabilizator), błonnik z jabłek 40 mg, karczoch (Cynara carduncullus, liść) 35 mg, prawoślaz (Althaea radix, korzeń) 25 mg, goryczka (Gentianae radix, korzeń) 25 mg, celuloza (substancja wypełniająca), dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca), wiąz (Ulmus rubra, kora) 10 mg, jeżówka purpurowa (Echinacea purpurea, korzeń) 10 mg, aloes (Aloe vera, liść) 10 mg, fruktoza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu - substancja przeciwzbrylająca), lucea (Medicago sativa, ziele) 8 mg, papryka (Capsicum frutescens, owoc) 7 mg.

 

Uwaga: Nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących

Produkty STARLIFE wytwarzane są w USA u producenta, który spełnia najwyższe normy jakości certyfikowane jako GMP - Good Manufacturing Pracitices. Certyfikat GMP posiada również firma, która zajmuje się konfekcjonowaniem produktów. Cały proces podlega najwyższemu stopniu kontroli, który odpowiada rygorystycznym normom farmaceutycznym.

Uwaga: data minimalnej trwałości 20/04/2018

 

 

21 innych produktów w tej samej kategorii

Promocje