Dlaczego warto korzystać z lombardu?

Lombard to miejsce, w którym można sprzedawać i kupować rozmaite rzeczy. Jest placówką działającą w pełni legalnie, nie ma więc powodów do obaw, a klient zawsze otrzymuje potwierdzenie przeprowadzonej transakcji. Co sprawia, że lombardy cieszą się sporą popularnością?

Co można sprzedać w lombardzie?

Lombard nie jest zwykłym skupem używanych rzeczy. Nie wszystko można tutaj przynieść, choć zakres przyjmowanych towarów lombard zazwyczaj ustala indywidualnie. Mniejsze lombardy koncentrują się na drobnej elektronice użytkowej i biżuterii, ale Lombard Express skupuje także większy sprzęt elektroniczny, antyki, dzieła sztuki, wartościowe przedmioty kolekcjonerskie.

A co warto w lombardzie kupić?

Skupione towary wystawiane są na sprzedaż. To wielka gratka dla poszukiwaczy okazji, ponieważ właśnie w lombardzie często można dostać np. pożądany model smartfona w przystępnej cenie. Do lombardu warto przyjść także po biżuterię, bo oferta jest nie tylko szeroka, ale i unikalna – w odróżnieniu od sklepów jubilerskich, lombard sprzedaje kolekcje z poprzednich sezonów oraz biżuterię retro. Biżuteria jest często w niższej cenie niż u jubilera.

Co jeszcze można znaleźć w lombardzie? Tańsze niż w sklepach są instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy, elektronarzędzia, gry komputerowe, laptopy, tablety. Większość to rzeczy używane, ale w dobrym stanie, sprawne, bez mocno widocznych śladów użytkowania.

Zakupy przez internet

Lombard Express posiada swoje stacjonarne placówki w Warszawie i Poznaniu. Na szczęście nie trzeba jechać do tych miast by przejrzeć ofertę i zrobić zakupy. Lombard umożliwia zamawianie towarów przez internet, korzystając z platformy Allegro. Każdy przedmiot wystawiony na sprzedaż jest dokładnie opisany i sfotografowany, a jeśli ma jakieś wady, opis wyraźnie to zaznacza.

Czy zakupy w lombardzie są bezpieczne?

Transakcję w lombardzie potwierdza paragon, tak więc klient otrzymuje dowód na to, że nabyty towar jest jego własnością. Skupując przedmioty lombard dokonuje własnej wyceny, na którą klient nie ma obowiązku się godzić. Towary są dokładnie sprawdzane pod kątem sprawności i wyglądu, dlatego w ofercie nie ma rzeczy popsutych albo bardzo zniszczonych, a ewentualne wady nie są ukrywane.