Do którego roku życia się rośnie? Poznaj sprawdzone informacje!

Wzrost to jeden z kluczowych, priorytetowych elementów w ogólnej prezencji, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Nic więc dziwnego, że ogromnie duża część z nas zastanawia się, do którego roku życia się rośnie? Przeczytaj poniższy artykuł, w którym dowiesz się, do którego roku życia możesz liczyć na dodatkowe centymetry w swoim wzroście. Gotowi na garść praktycznych informacji? Zaczynamy!

Kobiety i mężczyźni- kiedy osiągają swój ostateczny wzrost?

Warto wiedzieć, do którego roku życia rośniemy, by wiedzieć, kiedy możemy ostatecznie określić swój finalny wzrost, który nie ulegnie już zmianie. Z całą pewnością, na samym początku należy zaznaczyć, że przedział wiekowy różni się w zależności od płci.  W przypadku mężczyzn, mają oni jeden dodatkowy rok na to, by cieszy się rośnięciem własnego ciała- może właśnie dlatego zazwyczaj Panowie są wyżsi, niż kobiety?

Liczne badania naukowe wskazują, że swój finalny, maksymalny wzrost, kobiety osiągają w wieku 17 lat, a mężczyźni w wieku 18 lat. Jak wiadomo, są to tylko dane szacunkowe- może zdarzyć się, że np. mając 19 lat, możemy odnotować dodatkowy centymetr we własnym wzroście. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że wzrost liniowy ciała nie ulega zatrzymaniu, ze względu na odnowę kości trzonów kręgów do ok. 30 roku życia.

W jakich latach życia rośniemy najbardziej intensywnie?

Wzrost każdego z nas to kwestia wysoce indywidualna. Możemy jednak wyróżnić nie tylko okres, do których roków życia się rośnie, ale także czas, w którym nasz organizm rośnie najbardziej intensywnie. Z całą pewnością pierwszy okres naszego życia, do osiągnięcia 3 roku życia, to czas, który jest absolutnie wyjątkowy pod każdym względem, także biorąc pod uwagę nasz wzrost. Intensywny wzrost naszego ciała możemy odnotować także w wieku nastoletnim, szczególnie na przełomie 13- 15 roku życia. To także okres tzw. intensywnego dojrzewania, w którym obserwujemy dodanie do naszego wzrostu sporej ilości centymetrów.

Dlaczego wzrost ma dla nas tak duże znaczenie?

Nasz wzrost to jeden z najważniejszych elementów, by cieszyć się doskonałym wyglądem. Bez znaczenia pozostaje, czy dotyczy to kobiet, czy mężczyzn. Zakłada się, że idealny wzrost dla kobiety to 165-175 cm, a dla mężczyzn 180- 190 cm. Są to oczywiście tylko i wyłącznie dane statystyczne. Nic więc dziwnego, że chcemy znać odpowiedź, do którego roku życia możemy dokonywać pomiarów, licząc, że w naszym wzroście przybędzie centymetrów.