Smartwatche już dawno przestały być tylko gadżetem dla technologicznych zapaleńców. Dziś są wszechstronnymi urządzeniami, które mogą ułatwić życie, pomagają zadbać o zdrowie, a przy tym są eleganckie i stylowe. Przykładem może być choćby Galaxy Watch marki Samsung. Oto pięć powodów, dla których warto zainwestować w smartwatch.
- Twój osobisty asystent na nadgarstku
Wyobraź sobie, że jesteś na ważnym spotkaniu i nagle telefon wibruje w kieszeni. Zamiast wyciągać go i rozpraszać uwagę, dyskretnie spoglądasz na smartwatch, który pokazuje, że to tylko powiadomienie z Twojego kalendarza. Ignorujesz je i dalej skupiasz się na rozmowie. Funkcjonalny smartwatch to coś więcej niż zwykły zegarek. To Twój osobisty asystent umieszczony na nadgarstku, dzięki któremu nie przegapisz ważnego spotkania, wiadomości od bliskich czy przypomnienia o treningu. Możesz szybko odczytać SMS-a, odebrać połączenie (z reguły wystarczy dotknąć zieloną ikonkę słuchawki na ekranie smartwatcha2) czy ustawić alarm bez sięgania po telefon. Prawda, że wygodne?
- Zdrowie pod kontrolą
Wybrane smartwatche pomagają dbać o zdrowie i są wyposażone w czujniki optyczne, które umożliwiają ciągłe monitorowanie tętna. Jest przydatne nie tylko podczas treningu, ale także w chwilach odpoczynku. Regularne śledzenie tych danych może pomóc wykryć pierwsze oznaki problemów zdrowotnych, takich jak np. nieregularne bicie serca. W niektórych smartwatchach, np. w wybranych modelach Samsung Galaxy Watch, dostępna jest funkcja pomiaru tętna powysiłkowego, która pozwala sprawdzić, czy regeneracja organizmu przebiega prawidłowo. Jak to działa w praktyce? Po intensywnym marszu smartwatch wskazuje, że Twoje tętno powysiłkowe spada zbyt wolno. Być może to sygnał, że organizm potrzebuje więcej czasu na regenerację, a tym samym warto wprowadzić kilka dodatkowych dni odpoczynku od ćwiczeń. Dzięki temu masz lepszy wgląd w swoje zdrowie i efektywniej zadbasz o kondycję.
- Idealny kompan treningowy
Niezależnie od tego, czy biegasz, pływasz, jeździsz na rowerze, czy uprawiasz jogę, smartwatch dostarczy Ci dokładnych danych o Twojej aktywności. Liczba kroków, spalone kalorie, pokonany dystans — wszystkie te dane masz pod, a w zasadzie na ręce.
- Elegancki styl i możliwość personalizacji
W dzisiejszych czasach smartwatch to także element garderoby, który możesz dostosować do swojego stylu. Wymienne paski i różne tarcze zegarka sprawiają, że urządzenie będzie pasować zarówno do sportowych, jak i eleganckich stylizacji. Dzięki temu możesz podkreślić „kim jesteś” i zmieniać wygląd zegarka w zależności od okazji.
- Sterowanie innymi urządzeniami
Niektóre smartwatche pozwalają sterować innymi urządzeniami, np. zegarki Galaxy Watch3 łatwo sparujemy ze słuchawkami Galaxy Buds4, dzięki czemu na ekranie dotykowym smartwatcha będziemy mogli korzystać z funkcjonalności słuchawek, odtwarzać muzykę czy odbierać połączenia.
Wybrane smartwatche oferują również funkcję zdalnego sterowania aparatem smartfonu4, co otwiera zupełnie nowe możliwości fotografowania. Po sparowaniu inteligentnego zegarka ze smartfonem i odpowiedniej konfiguracji, możesz nie tylko robić zdjęcia czy nagrywać filmy bezpośrednio z nadgarstka, ale również precyzyjnie kadrować ujęcia, zmieniając perspektywę dzięki opcji przybliżania i oddalania widoku. To idealne rozwiązanie, gdy chcesz uchwycić wyjątkowe chwile lub gdy ustawiasz telefon w trudno dostępnych miejscach.
1Artykuł powstał w ramach odpłatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.
2Funkcjonalności mogą się różnić między modelami w wersji Bluetooth i LTE. Funkcja łączności z siecią bez połączenia ze smartfonem wymaga modelu z łącznością LTE.
3Opisane w artykule funkcje i technologie dostępne są w wybranych modelach urządzeń Samsung. Szczegółowe informacje na stronach produktowych na samsung.pl.
4Dostępność aplikacji i funkcjonalności mogą różnić się w zależności od kraju lub regionu.
5Opisane w artykule funkcje dotyczą wybranych modeli smartwatchy dostępnych na rynku, a ich funkcje przeznaczone są tylko dla ogólnych zastosowań sprawnościowych. Nie są przeznaczone do wykrywania, diagnozowania, leczenia, monitorowania ani prowadzenia jakiegokolwiek stanu zdrowotnego lub chorobowego. Wszelkich informacji związanych ze zdrowiem dostarczanych przez urządzenia i/lub aplikacje nie należy traktować jako porad medycznych. Użytkownik powinien zwracać się o porady medyczne do lekarza.
/// Fot. Zdjęcie poglądowe Adobe Stock.