Monety bulionowe – ulokuj swój kapitał bezpiecznie

Ulokowanie swojego kapitału w sposób bezpieczny to w niespokojnych czasach dla wielu bardzo ważna misja.

Siłą rzeczy, gdy przez lata ciężkiej pracy zgromadziliśmy sporo pieniędzy, nie chcemy by jakieś wydarzenia czy też sytuacja gospodarcza sprawiły, że pieniądze te stracą nazbyt na wartości. Chcemy wręcz zwykle by ich wartość pozostała nie pomniejszona lub nawet wzrastała. Do tego celu służyć może wiele różnorodnych rodzajów inwestycji. Oprócz złota, kamieni szlachetnych są również takie nieco mniej oczywiste. Taką inwestycją mogą  być chociażby monety.

Czym są monety bulionowe?

Gdy mówimy o monetach przeznaczonych na inwestycję, zwykle myślimy właśnie o monetach bulionowych. To monety inwestycyjne, które zazwyczaj nie posiadają żadnej wartości nominalnej, ale wykonane są z doskonałej jakości surowca, na przykład złota. To właśnie waga oraz jakość metalu z jakiego zostały wykonane stanowi o ich rzeczywistej wartości. Oczywiście tego rodzaju monety są też często przepięknie wykonane, posiadają ciekawe wzory i zdobienia, są naprawdę artystycznymi dziełami i czasami znajdziemy je na rynku numizmatycznym. Są zwykle emitowane przez krajowe mennice. Podobnie działa to również w Polsce.

Czy to się opłaca?

Opłacalność zależy oczywiście od wielu czynników, ale w zdecydowanej większości przypadków odpowiedź musu być twierdząca. Monety inwestycyjne przede wszystkim są doskonałym zabezpieczeniem naszego kapitału przed stratą wartości, a także szansą na zwiększenie tego zysku. Ich przechowywanie jest nieco wygodniejsze, są również bardzo atrakcyjne dla oka. Dodatkowo na kwestię opłacalności spojrzeć należy przede wszystkim poprzez pryzmat dywersyfikacji oszczędności. Zwykle osoby, które kupują monety inwestycyjne, posiadają w swoich zbiorach również sztabki złota, kamienie szlachetne czy biżuterię. Wszystko to sprawia, że nasze pieniądze są zabezpieczone na wiele sposobów i przez to jeszcze bezpieczniejsze i chronione przed nagłą i sporą utratą wartości.

Złoto monetarne – kupuj i sprzedawaj u sprawdzonych partnerów

Skup i sprzedaż złota w postaci monetarnej to doskonałe miejsce do poczynienia pewnych inwestycji lub odsprzedania swoich cennych skarbów. Monety bulionowe kupić jak również sprzedać możemy w salonie jubilerskim ARTAR.com.pl, który od kilku dekad świadczy tego rodzaju usługi. Analizy spektrometryczne, a także rafinacja złota na miejscu to elementy świadczące o wysokim profesjonalizmie takich właśnie miejsc. To również świetne ceny złota monetarnego, które zagwarantują nam pewną i solidną inwestycję.