Perfumy damskie i męskie – czy bezpiecznie jest kupować je online?

Nawet 8 na 10 Polaków regularnie robi zakupy w Internecie – i nie ma w tym nic dziwnego. Kupowanie online jest szybkie, bardzo wygodne, często także tańsze, a przy tym daje nam dostęp do znacznie większej ilości produktów z całego świata. Wciąż natomiast nie brakuje osób obawiających się zakupów w Internecie, głównie oszustw i ryzyka natrafienia na podróbki. Te wątpliwości często towarzyszą osobom rozważającym kupienie perfum damskich lub męskich online. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Podróbki? Owszem, zdarzają się

Nie jest żadną tajemnicą, że w Internecie można się łatwo naciąć na podróbki perfum. Wynika to z faktu, iż perfumy należą do ścisłej czołówki najczęściej podrabianych produktów na świecie, a wartość rynku falsyfikatów szacuje się na setki milionów euro. Ten proceder po prostu się opłaca.

Wiele osób oczywiście kupuje podróbki perfum zupełnie świadomie, licząc na to, że za niską cenę nabędą produkt nieodbiegający jakością od oryginału lub nawet godząc się na np. niższą trwałość zapachu.

W gorszej sytuacji są ci, którzy kupują perfumy z przeświadczeniem, że płacą za oryginał, po czym otrzymują podróbkę i są niezadowoleni z jej jakości. Takie sytuacje niestety nie należą do rzadkości, natomiast są sposoby, aby się przed nimi zabezpieczyć.

Zaufane źródło

Najważniejsza zasada brzmi: nie ma darmowych obiadów! Jeśli ktoś oferuje rzekomo markowe perfumy w absurdalnie niskiej cenie, to nie spodziewaj się, że masz do czynienia z altruistą – to po prostu próba sprzedaży podróbki.

Sprzedawcy falsyfikatów są jednak coraz bardziej przebiegli i potrafią oferować podróbki w zbliżonej cenie do tej, jaką proponuje np. znana perfumeria czy drogeria. To usypia czujność kupujących.

Stąd zawsze należy uważać, gdzie kupujemy perfumy, unikając niewiadomych czy zwyczajnie podejrzanych źródeł. Najgorsze miejsca do robienia zakupów to portale ogłoszeniowe, fora internetowe oraz portale społecznościowe. To tam najczęściej można się naciąć na podróbkę, wyrzucając pieniądze w błoto i dodatkowo zrażając się do danego zapachu, choć przecież jego producent nie jest niczemu winien.

Drogerie i perfumerie online

Najbezpieczniejszymi miejscami zakupu perfum online są perfumerie i drogerie internetowe, oczywiście tylko takie, które mają już jakąś historię i są pozytywnie oceniane przez klientów – możesz to zweryfikować w Google.

Drogerie i perfumerie online mają tę przewagę nad punktami stacjonarnymi, że mogą zaoferować perfumy w atrakcyjniejszych cenach, a przy tym z dostawą pod same drzwi. Nie ma się co bać zakupu bez wcześniejszego przetestowania zapachu – szczegółowy opis nut głowy, serca i bazy powinien być tutaj wystarczający.

Zawsze też możesz zrobić to, co wiele innych osób, czyli najpierw wybrać zapach w drogerii czy perfumerii stacjonarnej, a następnie kupić go taniej online.

Super Drogeria – tu możesz kupić perfumy damskie i męskie bez żadnych obaw

Jeśli szukasz rekomendacji miejsca, w którym na pewno kupisz oryginalne perfumy renomowanej marki, to już teraz zapraszamy Cię do Super Drogerii. To jedna z najbardziej znanych drogerii online, w której ofercie dostępne są zapachy czołowych domów mody, w tym prawdziwe perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe czy mgiełki w różnych wariantach pojemności.

W Super Drogerii znajdziesz duży wybór zarówno perfum damskich (https://www.super-drogeria.pl/pl/menu/perfumy-damskie-365.html), jak i perfum męskich najlepszych marek, by wymienić tylko Paco Rabanne, Carolina Herrera, Hermes, Creed, Dolce&Gabbana, Armani, Prada, Chanel, Yves Saint Laurent, Tom Ford i wiele innych.

Kupując perfumy w Super Drogerii zyskujesz pewność, że otrzymasz oryginalny zapach z oficjalnej dystrybucji i ze świeżego rozlewu. Koniecznie sprawdź również korzystne cenowo testery perfum, które od produktów dostępnych w seryjnej sprzedaży różni tylko brak oryginalnego opakowania.