Twoja skóra będzie Ci wdzięczna za te 3 zwyczaje pielęgnacyjne

Dobierając kosmetyki w codziennej pielęgnacji, warto zastanowić się jak to dokładnie zrobić i co jest ważne w rutynie pielęgnacyjnej. Poznaj najlepsze praktyki związane z dbaniem o swoją cerę i dowiedz się, jak odmłodzić swoją cerę.

Łagodne oczyszczanie skóry i nawilżanie jej

Podstawa pielęgnacji to przede wszystkim oczyszczanie skóry, które jest pierwszą czynnością jaką wykonuje się każdego dnia. Najlepiej wybrać płyn micelarny dostosowany do rodzaju naszej cery. Ten innowacyjny kosmetyk łączy w sobie cechy kilku innych, a mianowicie oczyszcza, tonizuje i pielęgnuje skóry. Specjalne cząsteczki zwane micelami, pozwolą Ci łagodnie i skutecznie usunąć zanieczyszczenia typu sebum, jak i resztki makijażu. Nie musisz zmywać twarzy po płynie micelarnym. Następnie pamiętaj o nawilżaniu skóry, bo dobrze nawodniona skóra jest doskonałą barierą ochronną i zatrzymuje wilgoć w środku. Nawilżona skóra jest widocznie bardziej gładka i mnie podatna na procesy starzenia się. Zwróć uwagę na kwas hialuronowy, jako bardzo skuteczny, aktywny składnik nawilżający. Popularne są także aloes, gliceryna, masło shea i inne podobne składniki nawilżające.

Szukaj składników, które pomogą Ci w walce ze zmarszczkami

Profilaktyka anti-age powinna zacząć się już po 25 roku życia, bo to wtedy właśnie skóra zaczyna wykazywać pierwsze oznaki starzenia się. Zmarszczek może być mało, ale powoli ubywa kolagenu i elastyny w skórze, a także naturalnie występującego kwasu hialuronowego. Aby zapewnić skórze składniki działające przeciwzmarszczkowo, trzeba wybrać te najlepsze. Jako jeden z bardziej skutecznych składników wymienia się właśnie retinol, czyli bardzo skuteczną substancje w terapiach anti-age. Jako aktywny składnik, pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu, co bezpośrednio przekłada się na lepszą strukturę skóry i spłycanie zmarszczek. Retinol przyśpiesza produkcję komórek skóry, wygładza ją i rozjaśnia przebarwienia, a także zmniejsza oznaki starzenia się skóry. Jest także doskonały dla osób z trądzikiem i bliznami na twarzy. Jeśli zastosujesz serum z retinolem to działasz jeszcze efektywniej na skórę, bo serum ma wyższe stężenie składników aktywnych niż krem. Inna znana substancja anti-age, o działaniu silnie nawilżającym to kwas hialuronowy. Jego specjalne właściwości wiązania dużych ilości cząsteczek wody i zdolność wnikania głęboko w skórę dają efekt super nawilżenia.

Chroń twarz przed promieniowaniem UV przez cały rok

Wydaje się, że mocne składniki aktywne, a także oczyszczanie i nawilżanie skóry w zupełności wystarczą do utrzymania jej w dobrej kondycji. Jednak nic bardziej mylnego, bo absolutna podstawa to ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Skóra musi być przed nim chroniona każdego dnia i powinna by smarowana kremem z filtrem SPF 50. Tak duża ochrona to nie kaprys, tylko wyraz świadomej pielęgnacji. Skóra chroniona wysokimi filtrami nie jest tak mocno narażona na skutki promieniowania UV. Im lepiej przyłożysz się do ochrony UV, tym prędzej ochronisz skórę przed fotostarzeniem się i spowolnisz jego efekty. Powolna degeneracja komórek skóry to właśnie efekt promieniowania UV, ale możesz zmniejszyć jego skutki dzięki kremom SPF 50 lub SPF 30.