Co daje robienie pompek?

Pompki znajdują się w gronie podstawowych ćwiczeń, które regularnie wykonywane przynoszą znakomite efekty w odniesieniu do kształtowania sylwetki. Pompki mogą występować jako główny element treningu lub jako dodatek. Istotne jest ich wykonywanie zgodnie z techniką, aby móc w pełni wykorzystać ich potencjał. Równolegle dla urozmaicenia można pokusić się o wykonywanie pompek o nietypowym charakterze. Przedstawiamy, dlaczego warto wykonywać pompki, a także kiedy można dostrzec oczekiwane rezultaty?

Jakie efekty przynosi wykonywanie pompek?

Systematyczne wykonywanie pompek jest niezwykle istotne w przypadku rozbudowy klatki piersiowej. Bardzo szybko można dostrzec poprawę w wyglądzie ramion i pleców. Równolegle dochodzi do wzmocnienia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Zmiany w sylwetce następują także w dolnej części pleców, pośladków, ud i brzucha. Wykonywanie regularne pompek pozwala na poprawienie swojej mechaniki oddychania, ponieważ pompki wzmacniają mięśnie międzyżebrowe i mięśnie na odcinku pasa barkowego. Nie można także zapominać, że treningi z pompkami umożliwiają spalanie tkanki tłuszczowej.

Pompki są bardzo istotne ze względu na umożliwienie utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Wzmocnienie mięśni pleców i brzucha umacnia zdrowe nawyki. Jednocześnie dzięki temu można zapewnić lepszą ochronę na narządów wewnętrznych w przypadku narażenia ich na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Stopniowo warto zwiększać ilość wykonywanych pompek w trakcie jednej sesji.

Trening 100 pompek dziennie

Specjaliści opracowali trening 100 pompek dziennie, który cieszy się ogromnym powodzeniem. Dedykowany jest on w szczególności dla osób, które potrafią wykonać ich od kilkunastu do kilkudziesięciu w ciągu jednej sesji. W rezultacie dzięki regularnym treningom można szybko podwyższać swoje możliwości.

Przygotowania do 100 pompek dziennie należy rozpocząć od 3 treningów w ciągu tygodnia. W pierwszym dniu należy przeprowadzić test, który pozwala na określenie początkowych możliwości. W każdym dniu, kiedy są wykonywane ćwiczenia należy wykonywać 3 serie pompek, a pomiędzy nimi powinna być 2 minutowa przerwa. W każdym treningu musisz wykonać o jedną pompkę więcej niż poprzednio. Rezultaty powinieneś zapisywać w notesie, aby łatwiej monitorować swoje postępy. Dojście do 100 pompek dziennie każdemu może zając inną ilość czasu, co zależne jest od punktu wyjściowego.

Trening 100 pompek dziennie sprawia, że spalane są bardzo duże ilości kalorii. W trakcie samych przygotowań do osiągnięcia celu można spalić nawet 17 tys kalorii, a treningi zajmują stosunkowo mało czasu.

Przeciwwskazania do robienia 100 pompek w ciągu dnia

Pompki są dość bezpiecznym ćwiczeniem, ale należy unikać ich intensywnego wykonywania w przypadku osób zmagających się z chorobami serca lub podwyższonym ciśnieniem krwi. Rezygnację z robienia pompek powinny rozważyć także osoby zmagające się z kontuzją.