Jak przeprowadzić dekoloryzację włosów?

Dekoloryzacja włosów to niezwykle popularnym zabiegiem, który często wykonujemy w zaciszu domowym. Oczywiście w tym wypadku warto przestrzegać kilku zaleceń, tak aby sprawnie uzyskać pożądane efekty. Na czym polega ten proces? Jak przeprowadzić dekoloryzację krok po kroku?

Dekoloryzacja włosów

Jak już wiemy, dekoloryzacja cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet i mężczyzn. Jeżeli zamierzamy przyciemnić kosmyki o kilka tonów, nie zapominajmy także o pigmentacji włosów. Natomiast w celu uzyskania delikatnej zmiany, postawić możemy na hennowanie fryzury. Co zrobić, gdy efekty nas nie zadowolą? Wtedy z pomocą przychodzi wspomniana dekoloryzacja, stanowiąca nieco trudniejsze wyzwanie. Ten proces polega na zastosowaniu specjalnej substancji (dekoloryzatora), która usuwa z wnętrza włosa zastosowane pigmenty.

Co ciekawe, dekoloryzacja włosów ciemnych i rudych odnosi się do farbowanych wcześniej pasemek, a nie do usuwania barwnika naturalnego (w przeciwieństwie do rozjaśniania).

Efekty dekoloryzacji

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie https://ohmyhair.com.pl/. Jakie efekty daje dekoloryzacja włosów? Wiele zależy od kilku czynników, które mogą zdecydować o uzyskiwanych rezultatach. Warto mieć na uwadze to, ile razy farbowaliśmy włosy i o ile tonów je przyciemniliśmy. To oznacza, że dekoloryzacja jest często rozkładana na etapy, tak aby pasma nie ulegały osłabieniu. Najtrudniejszym zadaniem jest z pewnością dekoloryzacja włosów czarnych. Radykalne zabiegi tego typu wykonujmy w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Dekoloryzacja krok po kroku

Co ciekawe, dekoloryzacja włosów pozwala utrzymywać je w dobrej kondycji. Na szczęście ryzyko uszkodzenia kosmyków jest niewielkie, jednak mogą one stać się wysuszone i cienie. Aby temu zapobiegać, sięgajmy po specjalne odzywki proteinowe. Cały proces przeprowadzimy dzięki zmieszaniu dekoloryzatora z oksydantem (utleniaczem) – stężenie dobrać należy do barwy włosów. Zazwyczaj wynosi ono od 6 do 12%.

Pamiętajmy o tym, aby mieszanie składników przeprowadzić zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej stosuje się dwie porcje utleniacza na jedna porcję dekoloryzatora, a dana ilość zależy także od długości włosów. Następnym krokiem jest równomierne i szybkie nałożenie preparatu na włosy- kierujmy się od końcówek aż do nasady, pomijając odrosty. Mieszankę należy utrzymywać na włosach tak długo, jak jest to wskazane przez producenta, zachowując kontrolę raz na kilka minut.

Istotne jest to, że dekoloryzacja to efekt przejściowy, a bardziej naturalne kolory uzyskamy za pomocą farby. Jeśli chcemy postawić na rozjaśnienia włosów o kilka tonów, zabieg może wymagać powtórzenia po kilku tygodniach! Jest to powód, który przemawia za wykonywaniem dekoloryzacji w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Jak widzimy, dekoloryzacja włosów może nam pomóc wtedy, gdy efekty farbowania nie są zadowalające. Zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta dekoloryzatora, tak aby zachować bezpieczeństwo w trakcie zabiegu.