Skin streaming – upraszczamy zasady pielęgnacji skóry

Na pewno znasz typową rutynę pielęgnacyjną i każdego dnia stosujesz się do jej zasad. Czy jednak jest to jedyne słuszne podejście w pielęgnacji? Skin streaming to nowy nurt, który stawia na jakość kosmetyków, a nie na ich ilość. Poznaj jego zasady i zobacz, czy to coś dla Ciebie.

Skin streaming – główne założenia

Główne założenie tej metody pielęgnacji to stosowanie jak najmniejszej ilości kosmetyków, z dbałością o ich jakość. W skin streaming najważniejsze jest, aby dokładnie dobrać kosmetyk do potrzeb swojej skóry. Niezależnie od tego jaki mamy typ skóry, to podejście może się sprawdzić. Podstawowe założenia to przede wszystkim oczyszczanie skóry, nawilżenie jej i ochrona przeciwsłoneczna. Jeśli wprowadza się dodatkowe produkty, są one ściśle związane z problemami skóry, które ewentualnie dokuczają nam na co dzień. Punkt wyjścia to określenie swojego rodzaju cery i dopiero wtedy można ułożyć odpowiedni zestaw kosmetyków. Zbyt duża ilość kosmetyków nie jest Ci potrzebna, jeśli rozsądnie określisz swoje potrzeby i skupisz się na najważniejszych obszarach pielęgnacji, czyli oczyszczaniu, nawilżaniu i ochronie UV. Te trzy filary skin streaming są bardzo ważne i w zupełności wystarczą do tego, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Skin streaming dla cery trądzikowej i ze zmarszczkami

Jeśli masz trądzik to na pewno wiesz, że twoja cera ma specjalne potrzeby. Musisz dobrać delikatne produkty, które nie będą pogarszać występujących zmian. Przede wszystkim oczyszczanie skóry powinno być na tyle łagodne, aby nie pogarszać stanu zapalnego, a jednocześnie skuteczne. Sprawdzi się tutaj delikatny żel oczyszczający, który złagodzi stany zapalne, a przy tym oczyści skórę z niedoskonałości. Nie zapomnij również o serum, które w przypadku cery trądzikowej powinno mieć właściwości regenerujące, ale także nawilżające. Gdy Twoja cera ma już pierwsze zmarszczki, pomyśl o retinolu i kwasie hialuronowym, które są znanymi substancjami o działaniu anti-age. Serum to szybkie ukojenie skóry i dawka aktywnych składników w wyższych stężeniach, które mogą dać szybkie i trwałe efekty. To doskonałe uzupełnienie kremu, a stosowane tuż przed nim daje najlepsze efekty w pielęgnacji.

Ochrona przeciwsłoneczna to istotny punkt w pielęgnacji dla każdego typu cery

Niezależnie od tego, czy masz skórę wrażliwą, trądzikową, ze zmarszczkami, czy też wymagającą rozświetlenia, pamiętaj o bardzo ważnym założeniu skin streamingu. A jest nim właśnie ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu UV. Jeśli skutecznie chronisz swoją skórę przed słońcem, osiągniesz znacznie lepsze efekty, niż używając wielu kosmetyków. To właśnie słońce przyśpiesza procesy starzenia się skóry, wpływając na jej kondycję, nawilżenie i zmarszczki. Jeśli możesz, stosuj kremy do twarzy z wysoką ochroną UV, na poziomie SPF30 i SPF50. W ten sposób chronisz skórę każdego dnia i zmniejszasz ryzyko powstawania zmarszczek i przebarwień, a także podrażnień. Sprawdź serum nawilżające z kwasem hialuronowym, witaminą C i filtrem UV, a zyskasz jeden kosmetyk o kilku zastosowaniach w jednym.